Sonbahar’da Yapılacaklar Listesi

Kategori: Adım Adım İyi Yaşamak | 0

Sonbahar’da Yapılacaklar Listesi

Sonbahar'da Yapılacaklar Listesi
Sonbahar’da Yapılacaklar Listesi

Kimileri ‘‘bir an önce Sonbahar gelsin’’ der, kimileri depresyon mevsimi olduğunu düşündüğü için ‘‘yaz hiç bitmesin’’ der. Oysaki her mevsimin güzel yanları vardır. Biri bitmesin, diğeri başlamasın demeden tüm mevsimleri zamanında keyfini çıkararak yaşamak mümkün! Sonbahar’ın keyfini listemizdekileri yaparak çıkarabilir ve artık yaza elveda diyebilirsiniz.

Evinizin dekorasyonunda ufak değişiklikler yapın: Evdeki aksesuarlarınızda Sonbahar’a uygun yapacağınız değişiklikler ile daha iyi hissedeceksiniz. Örneğin yeni kırlentler, mum, vazo, çerçeve, tablolar ve masa örtüsü evinize farklı bir hava size de yenilenme hissi katacaktır.

Daha fazla kitap okuyun: Kitap okumanın mevsimi olmasa da, soğuk ve karanlık Sonbahar günlerinde dışarı çıkmaktansa çoğumuz eve kapanmayı tercih ederiz. Evde vakit bol olduğu için bolca kitap okuyabilirsiniz.

Dışarıya çıkın: Havalar soğuyunca genelde evde oturmayı tercih etsek de dışarı da çıkmayı ihmal etmemek lazım. Hem temiz havada yürüyüş yapabilir hem de Sonbahar’ın güzelliklerini fotoğraflayabilirsiniz.

Sonbahar’da Yapılacaklar Listesi

Alışveriş yapın: Sonbahar’da soğuk havalar bahane alışveriş merkezleri şahane! Bol bol alışveriş yapma zamanı geldi. Kimi zaman bir şeyler yiyeceğim diye girdiğimiz alışveriş merkezlerinde yürürken vitrinlere gözümüz takılır ve “Şuraya bir gireyim bakayım neler varmış” deyip birkaç şey almadan çıkmayız. Kendinizi tutmayın, bir şeyler alıp mutlu olun. Tabi ay sonu kredi kartı ekstrenizi görüp mutsuz olmayacağınız kadar alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Sinemaya gidin: Sonbahar’ın gelmesiyle vizyona giren yeni filmleri sevdiklerinizle ya da tek başınıza gidip izleyebilirsiniz.

Pazar günü brunch yapın: Bu mevsim sevdiklerinizle birlikte Pazar günleri uzun sohbetler eşliğinde brunch yapma mevsimi. Şehrin en iyi brunch mekanlarını araştırıp Pazar günlerinizi akşama kadar uyuyarak öldürmek yerine arkadaşlarınızla beraber zaman geçireceğiniz uzun kahvaltılara ayırın.

Evde film veya dizi seyredin: Pötikareli battaniyelerin altına girip elinize sıcacık bir çay alın ve sevdiğiniz film ve dizileri izleyin.

PaylaşShare on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

Bir yorum göndermek için giriş yapmış olmalısınız.