Kendinize Zaman Ayırın

Kategori: Genel, Kendime Bakıyorum | 0

Kendinize Zaman Ayırın

Kendinize Zaman Ayırın

Dinlendirici bir köpük banyosu yapın

Köpük banyosu her zaman vücudu dinlendirir. En sevdiğiniz köpük banyosu ürününden küvete ekleyin, birkaç mum yakın, sevdiğiniz bir müziği açın ve sonuna kadar rahatlayın. Gerilen kasları rahatlatmak, gözeneklerinizi açmak ve yorgun zihninizi temizlemek için güzel, ılık bir banyo gibisi yoktur.

Yüz maskesi kullanın

İyi bir yüz maskesinin mutlaka spa’da yapılması gerekmez. Aynı kaliteli deneyimi evde de yaşayabilirsiniz. Biberiye ya da nane gibi ilham verici bir kokusu olan yüz maskelerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca bentonit kili içeren maskeler cilt tonunu mükemmel bir şekilde eşitliyor ve son derece kolay emiliyor. Buna bir de ipeksi pürüzsüzlükteki kilin cildinizde bıraktığı hissi eklediğinizde, son derece şımartıcı bir deneyim sizi bekliyor olacak.

Keseyle tüm dertlerinizden arının

Bazı günler bütün dertlerinizi üzerinizden atmak istersiniz. Peki bunu ölü cilt hücrelerini arındıran partiküller içeren ve mükemmel kokan bir peeling ürün ile yapmaya ne dersiniz? Cildinizin ne kadar yumuşak ve ipeksi olduğunu gördüğünüzde tüm dertlerinizi unutacaksınız.

Tepeden tırnağa nemlenin

İyi bir peeling ya da köpük banyosundan hemen sonra nemlendirici kremle bakım yapmak gibisi yoktur. Nemlendiriciyi vücudunuza nemi hapsetmek için cildiniz hala ıslakken uygulayın. Bu sayede cildiniz çok daha genç görünecek ve ipeksi bir yumuşaklık kazanacak. Birkaç dakikanızı bu keyifli uygulamaya ayırın ve ayak parmaklarınıza, ayaklarınıza, bacaklarınıza ve kollarınıza odaklanın. Biraz masaj ve iyi bir nemlendirici günün stresini atmanıza yardımcı olacak.

Zaman bulun… Her ne olursa olsun!

Herkesin yapmaktan hoşlandığı özel bir şey vardır. Bu bir köpük banyosu, hızlı bir yürüyüş, havuzda birkaç kulaç atmak ya da başka birçok şey olabilir. En sevdiğiniz dergiye göz atmak veya ne zamandır ertelediğiniz kitabı okumak için biraz zaman ayırabilirsiniz. Her ne yaparsanız yapın, kendinizi şımartmak için biraz zaman ayırın. Kendinize bakmaya zaman ayırdığınız için asla kendinizi suçlu hissetmeyin. Bu küçük zevkler, çok işe yarayabilir ve hem size hem de etrafınızdakilere iyi gelebilir. Öyleyse hemen harekete geçin!

Jacquie Carter

Herbalife Global Dış Beslenme Ürün Eğitmeni

ve Dış Beslenme Ürün Pazarlama Direktörü

PaylaşShare on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

Bir yorum göndermek için giriş yapmış olmalısınız.