El Bakım Önerileri

Kategori: Kendime Bakıyorum | 0

El Bakım Önerileri

El Bakım Önerileri

Kadınların elleri her zaman bakımlı ve yumuşak olmalıdır. Özellikle de çalışan kadınların iş hayatında sık sık el sıkıştıkları, ellerini kullanarak sunum yaptıkları için buna daha büyük bir özen göstermeleri gerekir.

Peki Sonbahar ve kış aylarında elleriniz için yapmanız gereken bakım ve güzellik ipuçları nelerdir?

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte uzmanlar, kuruyan ve egzama riski artan ellerimiz için tavsiyelerde bulunmaya devam ediyor. Kışın ellere her zamankinden fazla önem göstermek gerekiyor.

1-Yumuşatıcı özelliği olan el yıkama sıvı sabunlarını kullanın. Her el yıkama sonrası ellerinizin nem kaybını önlemek için vazelin veya nemlendirici sürün.

2-Ilık suyla ellerinizi yıkayın. Ellerin ılık suyla yıkanması el çatlaklarını önler.

3-Banyoda çok uzun kalmayın. Çok uzun süren su teması ellerin ve cildin daha çok nem kaybetmesine neden olur.

4- Ellerinizi nemsiz bırakmayın. Sabah, öğlen, akşam nemlendirici kullanın. Özellikle kış aylarında soğuk havaların etkisiyle cilt çok çabuk kurur ve sertleşir. Bu da çatlaklara neden olur.

5-İçeriğinde zeytinyağı ve E vitamini bulunan nemlendirici özellikli el kremleri kullanın.

6-Temizlik yaparken ve bulaşık yıkarken ellerinize eldiven takın. Özellikle kimyasal içerikli deterjanlar kışın ellerinize daha çok zarar verir.

7-Soğuk havalarda sokağa çıkmadan önce içi pamuklu eldivenler takın.

El Bakım Önerileri

Limonlu El Bakım Maskesi 

Malzemeler:

Yarım limon suyu

Yarım tatlı kaşığı limon yağı

Yarım tatlı kaşığı lavanta yağı

Uygulanışı:

Tüm malzemeleri karıştırın ve maskeyi ellerinizi ovuşturarak el derinize iyice yedirin. Haftada 2-3 kez yapacağınız bu limonlu el bakımı ile, ellerinizin kısa süre içinde gözle görülür biçimde güzelleştiğini göreceksiniz.

PaylaşShare on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

Bir yorum göndermek için giriş yapmış olmalısınız.