Daha Hızlı Koşmak İçin 5 Yol

Kategori: Adım Adım İyi Yaşamak | 0

Daha Hızlı Koşmak İçin 5 Yol

Daha Hızlı Koşmak İçin 5 Yol

Sağlıklı bir hayat sürdürmek ve formumuzu korumak için akla gelen ilk şey koşmaktır. Çünkü hiçbir alet edevat zorunlu değildir. Sevdiğiniz bir parkta veya deniz kenarında keyifli bir koşu deneyimi yaşayabilirsiniz. Eğer daha hızlı koşmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız sizin için büyük bir fayda sağlayacaktır.

Kısa adımlar atın
Uzun adımlarla koşmak size hiçbir yarar sağlamayacaktır ama hızlı ve kısa adımlar sizi bitiş çizgisine daha kısa sürede ulaştıracaktır.

Antrenman sisteminizi değiştirin
Ulaşabileceğiniz en yüksek hızda 30-60 saniye arası koşun ve daha sonrasında normal hızınıza düşerek 3 dakika koşmaya devam edin. 30 dakika sürecek şekilde bu çalışmayı yapmanız zaman içerisinde hızınızın eskisinden daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Tempolu koşular
10 dakika süresince normal hızınızda koştuktan sonra 15 ile 20 dakika arasında hızlı bir tempoyla koşunuza devam edin. Sonra tekrar 10 dakikalık bir yavaş koşuya geçin. Bu antrenman sistemiyle, koşma süreniz belirgin düzeyde artacaktır.

Hünerlerinizi koşu bandında gösterin
Koşu bandı olmazsa olmaz değil ama, koşu bandında daha rahat bir antreman sizleri bekliyor olacak. Koşu bandında koşu hızını ayarlayabilir, çevresel faktörlerden etkilenmeden rahatlıkla koşabilir, istatistiklerinizi takip ederek daha verimli bir antrenman geçirebilirsiniz.

Fazla yağlardan kurtulun
Beslenmenize özen göstererek fazlalıklarınızdan kurtulun. Böylece hafifleyecek ve daha hızlı koşmaya başlayacaksınız.

Daha Hızlı Koşmak İçin 5 Yol

 

PaylaşShare on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

Bir yorum göndermek için giriş yapmış olmalısınız.